Rok Świętego Józefa

8. grudnia 1870 r. papież Pius IX ogłosił św. Józefa, Patronem Kościoła Katolickiego. W 150-tą rocznicę papież Franciszek pragnie w szczególny sposób uczcić to wydarzenie ogłaszając w całym Kościele powszechnym ROK ŚW. JÓZEFA (od 8.12.2020 – 8.12.2021).
Na podstawie Dekretu Metropolity Katowickiego w sprawie odpustów z okazji Roku Jubileuszowego na cześć św. Józefa w archidiecezji katowickiej, m.in. nasz parafialny kościół został obdarzony tytułem KOŚCIOŁA JUBILEUSZOWEGO. Zachęcamy, by korzystać z tego przywileju nawiedzając naszą świątynię i wypełniając nałożone warunki, by zyskać odpusty zupełne za siebie lub osobę zmarłą.
W tym dziale będziemy zamieszczać dokumenty papieskie, artykuły i inne materiały związane ze św. Józefem. Zachęcamy do korzystania i wypraszania łask za wstawiennictwem św. Józefa.

Figura Świętego Józefa z naszego Kościoła