Grób Dzieci Utraconych

DSC_0002

Pragniemy poinformować, że na cmentarzu przy parafii św. Józefa w Katowicach Załężu znajduje się zbiorowy Grób Dzieci Utraconych, w którym istnieje możliwość pochówku dzieci zmarłych w wyniku poronienia. Wszelkie informacje dotyczące pochówku można uzyskać w kancelarii parafialnej.

15 października przypada Dzień Dziecka Utraconego.
Co roku, w parafii św. Józefa w Katowicach Załężu, ul. Gliwicka 76, odprawiana jest Msza św. w intencji rodziców dzieci utraconych.  Zapraszamy na nią szczególnie rodziców i bliskich krewnych, których dotknęła strata dziecka w wyniku poronienia oraz wszystkich tych, którzy przeżyli śmierć swoich dzieci z powodu ich choroby lub wypadku.

W II niedzielę grudnia przypada Światowy Dzień Palenia Świec.

Tego dnia na całej kuli ziemskiej, kolejno w każdej strefie czasowej o godz. 19.00 zapalane są światełka w intencji zmarłych dzieci. Gdy świeczki w jednej ze stref czasowych gasną, zapalają się w kolejnej, tworząc w ten sposób 24 godzinne koło pamięci.
Tego dnia podczas Mszy świętych modlimy się za wszystkie zmarłe dzieci, bez względu na ich wiek i okoliczności śmierci.  O 19.00 przy grobie dzieci utraconych, krzyżu, grobie dziecka lub w domu zapalamy znicze/ świece, na znak pamięci o wszystkich zmarłych dzieciach.

Inne informacje:
www.poronilam.pl