Bierzmowańcy

bierzmowancy

Wymagania do bierzmowania:

• bez indeksów (spr. obecność na Mszach w I pt i miesięcznych spotkaniach w grupach z animatorami),
  • udział w niedzielnej i świątecznej Mszy Św. oraz celebracji Triduum Paschalnego i Mszach w I piątki miesiąca (przed tym spowiedź)
  • udziału w nabożeństwach (minimum):

•     4 x nabożeństwo różańcowe w październiku,
    •     2 x nabożeństwo drogi krzyżowej w Wielkim Poście,
    •     2 x nabożeństwo gorzkich żali w Wielkim Poście,
    •     4 x nabożeństwo majowe,
  • udziału w comiesięcznych spotkaniach w grupie w parafii (opinia animatora),
  • regularnego uczestnictwa w katechezie szkolnej (opinia katechety),
  • prowadzenia zeszytu (z tyłu zeszytu tabelka z katechizmem do zaliczenia),
  • odbycia 3 rozmów indywidualnych z księdzem prowadzącym przygotowanie do bierzmowania (wstępna, po I semestrze oraz przed bierzmowaniem).

Wg Wskazań Konferencji Episkopatu Polski dotyczących przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania (pkt. 11: W ciągu całego cyklu przygotowań powinno się odbyć przynajmniej 5 spotkań z rodzicami kandydatów do bierzmowania), będą odbywały się także spotkania formacyjne dla rodziców kandydatów do bierzmowania, prowadzone także przez osoby świeckie:

• 24 września 18.45
  • 26 listopada 18.45
  • 28 stycznia 18.45
  • 25 lutego 18.45
  • 25 marca 18.45

Termin bierzmowania: wiosna 2021 (podczas wizytacji). Dokładna data zostanie podana po ustaleniu z bp. Grzegorzem Olszowskim.