Grupa modlitewna „Wieczernik”

wieczernikDzisiejszy Wieczernik, czyli sala, w której Jezus spożył Ostatnią Wieczerzę i ustanowił Eucharystię, znajduje się na Górze Syjon, w zachodniej części Jerozolimy. W bezpośrednim sąsiedztwie tego miejsca znajduje się Grób Dawida oraz wielki kościół Zaśnięcia Matki Bożej. Wieczernik biblijny w naszej parafii to grupa parafian, która spotyka się w jedną sobotę w miesiącu wieczorem w mieszkaniu jednego małżeństwa z grupy. W czasie każdego spotkania uczestnicy uczą się rozpoznawania oblicza Boga w Jego Słowie, otwierają umysły i serca na głos Boga, a więc spotykają się z samym Jezusem Chrystusem obdarzającym światłem Ducha Świętego. Spotkania Wieczernika biblijnego to czas, gdzie człowiek zaczyna pogłębiać swoją wiarę, zaczyna coś robić lepiej w codziennym życiu, a więc zaczyna żyć tak, jak pragnie tego sam Bóg. Wieczernik biblijny to po prostu spotkanie ze Słowem Bożym, odnajdywanie jego Prawdy w życiu, poznawanie Ewangelii i zgłębianie jej przesłania. Jeśli odczuwasz potrzebę poznawania Jezusa przez Jego Słowo, skontaktuj się z nami i przyjdź na spotkanie i posłuchaj, co Jezus mówi do Ciebie w Ewangelii i przez usta pozostałych uczestników grupy. Serdecznie zapraszamy na nasze spotkania.

opiekun: ks. Kazimierz Sobol